PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE

Oferta ALLSTAR ATHLETICS jest skierowana do sportowców:

  • dążących do osiągnięcia pełni swojego potencjału i możliwości
  • przygotowujących się do nowego sezonu / mistrzostw / zawodów / turniejów
  • chcących zminimalizować ryzyko kontuzji
  • pragnących kształtować takie wartości jak szybkość, moc, eksplozywność, siła, wytrzymałość, czas reakcji, koordynacja ruchowa i wiele innych
  • drużyn sportowych

Przygotowanie motoryczne ma dwa podstawowe cele – zminimalizować ryzyko kontuzji i stworzyć z Ciebie lepszego sportowca. Możesz mieć ogromny talent , ale jeżeli nabawisz się kontuzji, przestaje to mieć znaczenie. Bolą Cię plecy, bark, kolano? Nie, nie jest to urok sportu – jest to urok nieodpowiedniego treningu lub jego braku.

Lepszym sportowcem stajesz się zwiększając efektywność swoich ruchów. Szybkość, moc, siła, skoczność, kondycja, dynamika, gibkość, wytrzymałość, koordynacja ruchowa są cechami, które przekładają się bezpośrednio na Twoją postawę na arenie sportowej. Każdy zawodnik posiada inne braki, więc u jednego skuteczność zwiększy poprawienie szybkości, aby był w stanie obronić decydującą piłkę. Inny będzie musiał popracować nad mocą, aby wyżej i efektywniej skakać, a jeszcze inny nad zwiększeniem siły mięśni pośladkowych, aby w końcu przestał go boleć odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Jak bardzo chcielibyście mieć więcej siły, skakać wyżej i poruszać się szybciej? I jak myślisz – czy w takim wypadku Twój wynik sportowy uległby znaczącej poprawie? Niestety, nie da się tego zrobić tylko poprzez sam trening specjalizacyjny. Potrzebny do tego jest trening motoryczny, podczas którego należy zrobić wszystko, aby ciało było jak najzdrowsze i jak najbardziej wydajne. Kolejnym elementem jest trening swojej dyscypliny, podczas którego szlifowane są umiejętności techniczne i taktyczne w lepszej wersji swojego ciała. Tak, jak sam trening motoryczny nie uczyni Cię siatkarzem/sprinterem/piłkarzem ręcznym, bo będą Cię ograniczać wymogi techniczne i adaptacyjne dyscypliny, tak skupiając się tylko na specjalizacji nigdy nie osiągniesz poziomu, na jakim mógłbyś się znaleźć, bo będzie Cię ograniczać Twoje ciało.

Dzięki międzynarodowemu doświadczeniu, w ALLSTAR ATHLETICS sportowiec objęty jest najwyższą jakością opieką trenerską zapewniającą skuteczność i profesjonalizm. Prowadzenie zawodnika rozpoczyna się od wywiadu i ewaluacji, które mają wskazać punkt wyjściowy współpracy. Kierunek działania jest całkowicie zindywidualizowany i zależny od wyników ewaluacji, okresu sezonu, braków motorycznych, przebytych kontuzji , uprawianej dyscypliny, wieku, płci oraz indywidualnych potrzeb sportowca i wielu innych czynników. Cały proces monitorowany jest za pomocą różnorodnych testów sprawnościowych specyficznych dla danej dyscypliny sportowej.